O nás

Jsme Mezinárodně chráněná chovatelská stanice – Moravia Regina specializující se na chov plemene Labrador retriever.
Vznikli jsme nedávno (v roce 2014), neznamená to však, že jsme začátečníci v chovu psů. Zatím máme pouze jednu chovnou fenku Labradorského retrievera, chov však plánujeme rozšířit o další fenky, které budou již z naší chovatelské stanice. Náš plán rozšíření chovatelské stanice jsme začali realizovat v roce 2016, kdy jsme si ponechali fenku z vrhu A. V roce 2019 se narodila ve vrhu B fenka, která rovněž zůstala žít s námi.

Chovatelská stanice Moravia Regina

Reg. číslo 687/14

Majitelka: Prof. PhDr. Helena Grecmanová, Ph.D.

Adresa: Rooseveltova 84, 779 00 Olomouc

Telefon: +420 777 578 494

Email: helena.grecmanova@seznam.czPovažujeme však za důležité dále zůstat malou chovatelskou stanicí rodinného typu. Psi byli vždy členy naší rodiny. Účastnili se většiny našich aktivit. Pobývali s námi celý svůj život v naší domácnosti.

Máme zkušenosti se psy jako společníky a „parťáky“, se psy jako kamarády ve chvílích odpočinku a relaxace, nyní pracujeme s lovecky upotřebitelným psem Ara Merlucius „U“ (Aranka), kterého jsme sami připravili (pod odborným vedením) na úspěšně složené zkoušky z výkonu loveckého psa (podzimní zkoušky – práce v poli, lesní zkoušky – práce v lese, vodní speciální zkoušky – práce ve vodě).

V roce 2017 završila Aranka zkoušky všestrannými zkouškami, vrcholného typu, které znamenají všestrannou pracovní loveckou upotřebitelnost (pole, les, voda). Po jejich úspěšném absolvování získala zápis v plemenné knize a v průkazu původu – univerzální „U“.  Zkoušky z lovecké upotřebitelnosti budou postupně absolvovat i mladší fenky Anetta Ara Moravia Regina, Berta Ara Moravia Regina a pejsek Lancelot Royal Glade od Lužánského parku.

Pátým rokem se věnujeme myslivosti, a proto jsme mohli poznat spolupráci člověka a psa při mysliveckých aktivitách. K této ušlechtilé činnosti jsme se dostali díky naší labradorce Arance. I když jsme i před tím pobývali v přírodě často a hodně, teprve Ara nám ukázala, jak se v přírodě a k přírodě chovat.

Než se stala lovecky upotřebitelným psem, museli jsme sami pochopit smysl myslivosti. Dobrý myslivec vůbec není jenom lovec – dobrý myslivec je dobrý hospodář, který se snaží žít v symbióze s přírodou. A k tomu mu pomáhá vycvičený lovecký pes.