O nás

Jsme Mezinárodně chráněná chovatelská stanice – Moravia Regina specializující se na chov plemene Labrador retriever.
Vznikli jsme nedávno (v roce 2014), neznamená to však, že jsme začátečníci v chovu psů. Máme tři chovné fenky Labradorského retrievera, přičemž dvě jsou z naší chovatelské stanice. Plán rozšíření chovatelské stanice jsme začali realizovat v roce 2016, kdy jsme si ponechali fenku z vrhu A. V roce 2019 se narodila ve vrhu B fenka, která rovněž zůstala žít s námi. Součástí smečky se stala také fenka z vrhu E, narozená v roce 2022. K fenkám jsme si pořídili v roce 2018 pejska z chovatelské stanice Royal Glade. Pejsek je rovněž uchovněn a je úspěšným krycím pejskem. 

Chovatelská stanice Moravia Regina

Reg. číslo 687/14

Majitelka: Prof. PhDr. Helena Grecmanová, Ph.D.

Adresa: Klužínek 65, 798 55 Hvozd

Telefon: +420 777 578 494

Email: helena.grecmanova@seznam.czPovažujeme za důležité zůstat malou chovatelskou stanicí rodinného typu. Psi byli vždy členy naší rodiny. Účastnili se většiny našich aktivit. Pobývali s námi celý svůj život v naší domácnosti.

Máme zkušenosti se psy jako společníky a „parťáky“, se psy jako kamarády ve chvílích odpočinku a relaxace, nyní pracujeme s lovecky upotřebitelnými psy, které jsme sami připravili (pod odborným vedením) na úspěšně složené zkoušky z výkonu loveckých psů (podzimní zkoušky – práce v poli, lesní zkoušky – práce v lese, vodní speciální zkoušky – práce ve vodě, barvářské zkoušky).

V roce 2017 završila naše Aranka zkoušky všestrannými zkouškami, vrcholného typu, které znamenají všestrannou pracovní loveckou upotřebitelnost (pole, les, voda). Po jejich úspěšném absolvování získala zápis v plemenné knize a v průkazu původu – univerzální „U“.  Výše uvedené zkoušky z lovecké upotřebitelnosti absolvovala i mladší fenka Anetta Ara Moravia Regina, která všestranné zkoušky realizovala v roce 2019. Taktéž se stala univerzálně upotřebitelnou fenou „U“.  V roce 2021 úspěšně složila všestranné zkoušky a následně byla zapsána v plemenné knize jako všestranně upotřebitelná fena „U“ rovněž Berta Ara Moravia Regina. 

Osmým rokem se věnujeme myslivosti, a proto jsme mohli poznat spolupráci člověka a psa při mysliveckých aktivitách. K této ušlechtilé činnosti jsme se dostali díky naší labradorce Arance. I když jsme i před tím pobývali v přírodě často a hodně, teprve Ara nám ukázala, jak se v přírodě a k přírodě chovat.

Než se stala lovecky upotřebitelným psem, museli jsme sami pochopit smysl myslivosti. Dobrý myslivec vůbec není jenom lovec – dobrý myslivec je dobrý hospodář, který se snaží žít v symbióze s přírodou. A k tomu mu pomáhá vycvičený lovecký pes.